Proces Tworzenia Strony Internetowej

Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej?

Naszym głównym celem jest dostarczenie rozwiązania, które spełnia oczekiwania użytkowników (Twoich potencjalnych klientów), wyszukiwarek (algorytmy np. Google) oraz Twoich. Zależy nam na wykonaniu estetycznej i funkcjonalnej strony internetowej, która jak najlepiej odda charakter Twojej działalności. W związku z tym, prosimy każdego klienta o zapoznanie się z naszym procesem tworzenia strony internetowej, który znajdziesz poniżej.

Pamiętaj, że możesz liczyć na nasze wsparcie i zaangażowanie na każdym etapie współpracy.

Nasz proces tworzenia strony internetowej można ująć w 5 prostych etapach:

Kontakt i Wycena

Zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz wyceny i opowiedz nam o swojej firmie i swoich oczekiwaniach, prześlij strony konkurencji, które Ci się podobają, itd.

Przeprowadzimy analizę Twojego zlecenia, rynku i konkurencji, a następnie odezwiemy się do Ciebie z gotową wyceną. Prześlemy również przykładowe propozycje, jak może wyglądać Twoja strona.

Umowa i Zaliczka

Gdy zaakceptujesz wycenę, przygotujemy umowę (zobacz wzór umowy o wykonanie witryny internetowej), która określi warunki naszej współpracy. Wraz ze złożeniem podpisów na umowie, wystawimy pierwszą fakturę na 50% kwoty zlecenia (np. jeśli koszt strony to 2 000 zł, to zaliczka w kwocie 1 000 zł). Zaliczka pozwoli nam zakupić potrzebne szablony, wtyczki, itp.

Na tym etapie poprosimy Cię również o przesłanie niezbędnych informacji i plików, które chcesz umieścić na swojej stronie (np. logo, zdjęcia wykonanych prac, cennik, dane kontaktowe, linki do mediów społecznościowych, itp.).

Projekt i Wdrożenie

Po opłaceniu zaliczki, rozpoczniemy pracę nad stroną internetową. W zależności od tego, jak złożony będzie projekt i co ustalimy w umowie, ten etap współpracy będzie trwał od 1 do 3 tygodni. 

Poprawki

Gdy skończymy prace nad projektem i jego wdrożeniem, uruchomimy stronę. Na tym etapie będziesz mógł/mogła przejrzeć i przetestować swoją nową stronę oraz przesłać wszelkie uwagi i poprawki, które chcesz wdrożyć na stronie. Masz na to 7 dni.

Jeżeli nie będziesz miał/a zastrzeżeń do strony, będziemy mogli ominąć ten krok i przejść do kroku 5.

Rozliczenie i Odbiór Strony

Po wprowadzeniu poprawek, prześlemy Ci wszelkie dostępy do panelu administracyjnego strony. Wystawimy również fakturę końcową.

Jakie informacje i pliki musisz przygotować, abyśmy mogli wykonać stronę internetową?

Poniżej znajdziesz listę rzeczy, o których przesłanie poprosimy:

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe, które są potrzebne Twoim klientom do kontaktu:

 • email
 • telefon
 • adres firmy
 • godziny otwarcia / pracy
 • nazwa i NIP firmy (jeśli chcesz)
 • linki zewnętrzne (np. linki do mediów społecznościowych typu Facebook, Instagram, YouTube, itp.)

Pliki

Wszelkie pliki, które chcesz umieścić na stronie:

 • logo
 • zdjęcia wykonanych prac (jeżeli chcesz mieć na stronie galerię)
 • zdjęcie Twoje i/lub pracowników (jeśli chcesz pokazać swój zespół)
 • zdjęcia produktów (nie musisz mieć sklepu, aby zaprezentować produkty i przykładowe realizacje)

Treści

Zazwyczaj piszemy teksty sami, jednak czasem zdarza się, że klient zatrudnił Copywritera lub napisał teksty samodzielnie. W takim przypadku należy przesłać nam wszelkie teksty jeszcze przed rozpoczęciem prac nad stroną internetową.

Nawet gdy wiesz, że zdajesz się na nas w sprawie treści, powinieneś / powinnaś wysłać nam chociaż podstawowe informacje, abyśmy znali cechy charakterystyczne Twojego biznesu, np.:

 • ile lat działasz w branży
 • jaki jest Twój obszar działania (szczególnie ważne dla firm usługowych, które dojeżdżają do klientów)
 • pełen zakres usług / produktów
 • cennik usług (jeżeli chcesz, aby pojawił się na stronie)

Bezpłatna wycena i pierwsza konsultacja już na ciebie czekają!